Землі моєї скорботні роки (пам’яті жертв Голодомору) |
Шановні читачі!
Напередодні Дня вшанування пам'яті жертв голодоморів бібліотека РІ КУП НАНУ пропонує вам підбірку художньої літератури, в якій розповідається про ті страшні події.
Це книги кращих авторів, а твори визнані одними з кращих зразків української літератури. Представлені книги варті вашої уваги.
Прочитайте їх самі та запропонуйте своїм рідним і знайомим, вони корисні людям будь-якого віку.
Ви не зможете залишитися байдужими до змальованих в книгах подій та переосмислите деякі свої погляді на, здавалося б, звичайні повсякденні речі.
Барка Василь Костянтинович. Жовтий князь: роман : для старш. шк. Віку. Вид. 2-ге, без змін. К. : Національний книжковий проект, 2011. 251 с. (Бібліотека шкільної класики). Роман «Жовтий князь» Василя Барки, представника української діаспори у Сполучених Штатах Америки, написаний у 1958 - 1961 роках і відомий у багатьох країнах світу. Автор розкриває одну з найстрашніших сторінок в історії українського народу і розповідає про голодомор 1933 року, який йому довелося пережити. Письменник створює символічний образ Жовтого князя, демона зла, що несе з собою руйнування, спустошеність, сіє страждання і смерть серед людей.
Бідняк Г. Голодомор: поезії. Дніпропетровськ : Поліграфіст, 2003. 42 с. Книга «Голодомор» - це пристрасне слово поета про штучно створений комуністичним режимом справжній геноцид, спрямований на знищення української нації – цілого народу. «Я - ровесник страшної події», - говорить в одному зі своїх віршів відомий поет Григорій Бідняк. У новій книзі «Голодомор» він згадує, роздумує, застерігає: «Не допустимо повторення біди».
Дімаров А. А. Самосуд : повісті. Оповідання. Етюди. К. : Український письменник, 1999. 221 с. (Сучасна укр. літ.). Відомий український письменник, лауреат Державної премії імені Т. Г. Шевченка Анатолій Дімаров давно користується великою популярністю серед читачів. Книжки його стають предметом гарячих дискусій на читацьких конференціях. Романи «І будуть люди», «Біль і гнів», великі цикли сільських, містечкових та міських історій давно вже стали улюбленими творами не тільки в Україні, а й далеко за її межами. І ось нова книжка письменника під загальною назвою «Самосуд», збірка, над якою А. Дімаров працював ще в роки перебудови, становлення молодої Української держави. Всі ці твори завжди гостросюжетні, тримають увагу читача до останньої сторінки.
Бедзик Ю. Д. Гіпсова лялька : роман К. : ТОВ «ЮГ», 2004. 288 с. Роман відомого українського письменника присвячено одній з найбільших трагедій XX століття - голодомору 1932-1933 pp. Роман написаний Ю. Бедзиком за живими свідченнями і й скупими документами чорної пори. Автор вірить, що разом з ним і читач не залишиться байдужим перед вселенським горем, якого зазнала наша земля в роки сталінського свавілля.
Багряний І. Сад Гетсиманський : іст. роман: для ст. шк. Віку. К. : Школа, 2009. 512 с. (Бібліотека шкільної класики). У часи важкого відродження повертаються в Україну імена її славних синів, одним з яких був І. Багряний – поет, письменник, публіцист, політичний діяч. Іван Багряний зазнав сталінських репресій у 30-ті роки, пройшов всі кола пекла, як і герой його роману «Сад Гетсиманський», вперше надрукований у 50-ті роки за кордоном. Дія твору відбувається в кінці 30-х років на Україні. Відкриваються страхіття сталінських катівень, прославляється непокірність людського духу.
Самчук У. О. Марія . Гори говорять : повість. К. : Школа, 2007. 320 с. (Бібліотека шкільної класики). До видання ввійшли твори українського письменника Уласа Самчука – роман «Гори говорять» та повість «Марія» – про воістину страшні метаморфози людського буття в умовах більшовицького геноциду, серед сили-силенної гріхів якого був і чи не найбільший – голодомор. Жах цієї трагедії подається крізь призму образу Марії, яка на сімдесятому році життя зазнає разом із рештою українців страшного голоду. З огляду на похилий вік головної героїні, ця трагедія, може, і не виглядала б такою вражаючою, якби читач із кожною сторінкою твору все чіткіше не усвідомлював, що у цій старій жінці уособлена сама Україна. Несхитна в моральних своїх навичках та переконаннях, але беззахисна перед злом.
Кирій І. І. Голодна весна : автобіограф. Повість. К. : Молодь, 1993. 256 с. Світлій пам'яті дружини Галини Василівни Автор книжки, відомий український письменник, у новій повісті розповідає про трагічні події 1933 року, які він хлоп'ям пережив сам, коли здійснювався геноцид проти народу України. На сторінках твору перед читачем постануть жахливі картини голоду і все, що з ним пов'язано: людоїдство, смерть, моральний занепад людини. Книга в розділах: «СІЛЛЮ ГОЛОДУ НЕ ВГАМУЄШ», «СПОГАД ПРО БАТЬКА», «ДЯДЕЧКО АПОЛЛІНАРІЙ», «ОКРАЄЦЬ ХЛІБА» та ін.
Міфи про голодомор / Упорядники Брехуненко В.; Національний музей голодомору-геноциду. Дрогобич: Коло, 2020 Науково-популярне видання, яке покликане спростувати основні міфи про Голодомор в Україні. На перший погляд, архівні фото жертв Голодомору, жахливі розповіді про реалії тодішніх «чорних дошок», знущання активістів та система судочинства — усе це не повинно було б лишати сумнівів щодо злочину радянської влади. Втім, ця історична травма і досі не здатна цілковито загоїтися, поки є ті, хто сумнівається у її правдивості. Тому книга руйнує міфи про Голодомор 1932-1933 років. На підставі наукових аргументів проаналізовано ідеологічну мету кожного міфу, цілеспрямовано нав’язуваного Москвою протягом майже століття з метою розмивання геноцидного характеру злочину Голодомору.
Голодомор-геноцид: Термінологія / В. Марочко, С. Старовойт, Л. Артеменко, Д. Байкєніч та ін. К.: Майстер книг, 2019. 61 с. «Голодомор-геноцид: термінологія» — видання, що містить роз’яснення найчастіше вживаних термінів, пов’язаних зі злочином Голодомору-геноциду. Про цей злочин написано близько 20 тисяч книг, брошур, статей, 17 країн визнали Голодомор геноцидом українського народу, однак тривале перебування певної тематики «на слуху» призводить до розмиття термінів та їх значення. У видання зібрано 93 терміни, що охоплюють основні поняття теми Голодомору.
1933: "І чого ви ще живі?" / Упоряд. Т. Боряк. НАН України. Інститут історії України. ‒ К.: TOB "Видавництво "Кліо"", 2016. ‒ 720 с. Працю сфокусовано на такому аспекті Голодомору, як вилучення незер-нових запасів, їжі й одягу в селян, адже загальноусталеною є думка про конфіскацію саме зерна для виконання плану хлібозаготівель. Упорядник на прикладі свідчень, зібраних у різних країнах і роках, наводить читачеві картину тотального охоплення України вилученням будь-чого, що могло бути використане в їжу: від картоплі і кваснини до жмені квасолі й сушки. Подано аналіз політики радянської влади напередодні та під час Голодомору з точки зору підготовки до конфіскації їжі, іншими словами — позбавлення українського села засобів існування. Оскільки документами і усна історія, то проаналізовано цей вид історичного джерела — загалом та зокрема щодо Голодомору.
Стасюк О. Нариси про Голодомор : або навіщо нам потрібно знати всю правду про геноцид українців. К.:Видавництво Markobook, 2020. 216 с. Безумовно, Голодомор-геноцид 1932–1933 років – це лише один епізод у набагато довшій та складнішій історії примусу, придушення та насильства проти українців з боку комуністичного режиму, але оскільки предметом розгляду є саме він, то хотілося б почати з розуміння суті цього злочину. |
Admission |
Оплата за навчання для вступників |