Рівненський Інститут Київського університету права

Home >> Academic Life >> Різне >> Студенти КУП на Міжнародній науково-практичної конференції ,,П’яті осінні юридичні читання”
Студенти КУП на Міжнародній науково-практичної конференції ,,П’яті осінні юридичні читання”

     27-28 жовтня 2006 року у Хмельницькому університеті управління та права відбулася Міжнародна науково-практична конференція молодих вчених “П’яті осінні юридичні читання”. Даний науковий захід зібрав кращих представників молодої наукової еліти з провідних вищих навчальних закладів не лише України, а й Росії, Білорусії, Польщі та інших країн. Відзначимо, що абсолютно всі учасники по прибуттю на місце були приємно вражені високим рівнем організації та дбайливим ставленням до кожного з боку представників Хмельницького університету управління та права.
Загальна кількість поданих заявок на участь у науково-практичній конференції становила приблизно 450, хоча змогли безпосередньо приїхати лише більше половини учасників.
     Конференція була присвячена проблемам розвитку юридичної освіти і науки загалом, аналізу вищої юридичної освіти та шляхам її вдосконалення.
     Всього налічувалось дев’ять секцій, а саме:
     1. Теорія та історія держави і права. Історія політичних та правових вчень. Філософія права.
     2. Конституційне право.
     3. Цивільне право. Сімейне право. Міжнародне приватне право. Комерційне право.
     4. Трудове право і право соціального забезпечення.
     5. Екологічне, земельне та аграрне право.
     6. Адміністративне та фінансове право.
     7. Кримінальне право. Кримінологія.
     8. Правосуддя (цивільний, господарський, адміністративний та кримінальний процеси).
     9. Міжнародне право. Порівняльне правознавство.
     Програма конференції була запланована наступним чином:
     1) 27 жовтня 2006 року:
          - реєстрація учасників;
          - пленарне засідання;
          - робота по секціях;
          - ,,Подільська вечірка”;
     2) 28 жовтня 2006 року:
          - екскурсія історичними місцями Поділля (за бажанням).
     Проблеми були запропоновані як молодими дослідниками юридичної науки, так і провідними науковцями та фахівцями в галузі правознавства.
     Конференція розпочалась 27 жовтня 2006 року. Спочатку відбулось пленарне засідання, у якому прийняли участь: ректор університету, доктор наук з державного управління, професор Віталій ОЛУЙКО, проректор з наукової роботи, кандидат юридичних наук, доцент Руслан СТЕФАНЧУК, завідувач кафедри конституційного, адміністративного та фінансового права, кандидат юридичних наук Ірина ЛИТВИНЕНКО, декан юридичного факультету Олег ОМЕЛЬЧУК та інші.
Предметом обговорення учасників конференції були проблеми формування правової системи України в період незалежності, становлення органу конституційної юрисдикції за роки незалежності та інші аспекти реформування судової системи, в тому числі становлення адміністративної юстиції, проблеми розвитку законодавства про соціальне забезпечення, здійснення аграрної реформи, особливості реалізації права власності на землю Українського народу, проблемні питання цивілістики. Також увага була приділена окремим міжнародно-правовим питанням, що турбують науку і практику. Серед економічних питань у центрі уваги стала державна політика в АПК, податкова політика у сільському господарстві, проблеми та перспективи банківського кредитування аграрної сфери та ін.
     Всі учасники працювали відповідно до свої тематичних напрямків у секціях та підсекціях. Найбільше дослідників взяло участь у секції: цивільне право; сімейне право; міжнародне приватне право; комерційне право. Хоча, слід відзначити, що й всі інші напрямки права, які висвітлювались на даній конференції, були досить цікавими, а кожна доповідь ставала підставою для запитань та обговорень досліджуваної теми.
     Кожен учасник висвітлював своє бачення щодо існуючих проблем, а також висловлював свої пропозиції і думки для удосконалення законодавства та різних галузей права в цілому. Тому “П’яті осінні юридичні читання” змогли об’єднати погляди різних дослідників, а також вказати на ті сфери права, де їх потрібно досліджувати більш глибше та ширше. Згадується мудрий вислів: ,,Вік живеш – вік учись”, бо ніхто не може знати всього, але може прагнути до більш глибокого пізнання і удосконалення своїх знань не лише через дослідження наукової літератури, а й спілкуючись із людьми, в яких різні погляди на вирішення проблемних питань.
     Секційні засідання закінчили працювати, але обговорення окремих доповідей продовжувались і одночасно демократичним шляхом (голосування учасників секцій) були визначені призові місця. Однак, безумовно, всі доповіді були актуальними і заслуговували на увагу.
     В даній науково-практичній конференції також взяли участь студенти Київського університету права НАН України, які показали свої досягнення у науковій діяльності. Доповіді мали наступну тематику: ,,Конституційний процес в УНР (Камянець-Проскурівська доба)” Олександр Малишев, ,,Особливості міжнародно-правового статусу фізичної особи” Олександр Федоришин, ,,Проблеми пенсійного забезпечення населення” Володимир Косенко.
     По закриттю роботи конференції ,,П’яті осінні юридичні читання” була організована розважальна програма - ,,Подільська вечірка” у кафе ,,Антракт”, яке знаходить поряд із Хмельницьким університетом управління та права. І тут учасники показали, як вони вміють відпочивати після наполегливої праці, а також це дало можливість всім познайомитись ближче.
     На наступний день, 28 жовтня, була організована поїздка-екскурсія до відомого в історії України міста Кам'янця-Подільського та безпосередньо до старинного замку, який зачаїв у свої стінах протягом століть безцінну історію та згадку про те далеке минуле, в яке ніби повертаєшся, перебуваючи поряд із висотними мурами.
     Отже, загалом можна говорити про те, що науково-практична конференція ,,П’яті осінні юридичні читання” була організована на досить високому рівні, як науковому, що є найважливішим для такого заходу, так і пізнавальному. Адже варто ознайомлюватись з наукою і практикою одночасно, що є досить важливим сьогодні, в цьому допомагатиме налагодження міжвузівських зв’язків, які сприятимуть подальшому розвитку наукової думки.
     Також не можна залишити без уваги керівництво Київського університету права НАН України, а саме в.о. ректора, доцента, к.ю.н. Бошицького Ю.Л., який сприяв і допомагав студентам взяти участь у науковому заході і здійснити поїздку до прекрасного міста Хмельницького у Хмельницький університет управління та права.Збільшити Збільшити Збільшити

Збільшити Збільшити Збільшити Збільшити

Збільшити Збільшити Збільшити

 

Матеріал підготували студенти 4 курсу
Володимир Косенко,
Олександр Федоришин,
Олександр Малишев
 

Learning process

Contacts

Address:
Kyiv, str.
Dobrohotova 7A

Electronic address:
This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it
Tel. for information:
(044) 424-33-35
Helpline:
(044) 409-23-28