Рівненський Інститут Київського університету права

Home >> Academic Life >> Різне >> Перша Міжнародна науково-практична студентська конференція “Європейська юридична освіта і наука: студентський вимір” (Ужгород, жовтень 2006 р.)
Перша Міжнародна науково-практична студентська конференція “Європейська юридична освіта і наука: студентський вимір” (Ужгород, жовтень 2006 р.)

Звіт про проведення
першої Міжнародної науково-практичної студентської конференції
“Європейська юридична освіта і наука: студентський вимір”

     13 – 14 жовтня 2006 року відбулася перша Міжнародна науково – практична студентська конференція “Європейська юридична освіта і наука: студентський вимір”, що відбувалася під патронатом Закарпатського державного університету та Київського університету права НАН України на базі Юридичного інституту Закарпатського Державного університету та Ужгородської філії КУП НАН України.
     Дана конференція була присвячена проблемам розвитку юридичної освіти і науки в умовах євроінтеграції, аналізу готовності вищої юридичної освіти України до входження у загальноєвропейський освітній простір. Проблеми були запропоновані молодими дослідниками юридичної науки, майбутніми фахівцями в галузі правознавства, а саме студентами вищих навчальних закладів України, Чехії, Угорщини.
     Вже починаючи з приїзду до славного м. Ужгород, ми, студенти Київського Університету права НАН України були приємно вражені тим рівнем організації, як самої конференції, так і дозвілля.
     Ще до початку пленарного засідання активні студенти ЗакДУ провели нам екскурсію по їх чудовому університету, під час якої ми були вражені інформаційним забезпеченням, яке надається до вільного користування студентам, і звичайно їх бібліотекою. Така бібліотека є великим надбанням для будь – якого Вузу. З великим задоволенням ми відвідали кабінет криміналістики, в якому є всі необхідні для плідної праці студента матеріали і “шпаргалки” для успішної здачі іспитів.
     У 14 годині розпочалася конференція, з цікавими доповідями і повідомленнями, як це було регламентовано програмою.
     З вітальним словом до учасників конференції звернулись ректор Закарпатського державного університету, д.тех.н., проф. Ващуку Ф.Г. та ректор Київського університету права НАН України, к.ю.н., доц. Бошицькому Ю.Л.
     Доповіді студентів висвітлювали найактуальніші проблеми сучасного життя в державі в розрізі законодавства, були запропоновані певні шляхи вдосконалення наявних на сьогодні прогалин.
     Темою, яка викликала найширший резонанс, була гендерна політика як в Україні, так і в світі в цілому. Дана проблема була розглянута 2 студентками КУП НАН України, а саме Українчук О.О. “Захист прав жінок при реалізації права на працю” та Рашевською І.О. “Втілення принципів гендерної політики в трудовому законодавстві”. Цікавою була і цитата наведена однією з доповідачок: “Право жінок – обов’язок чоловіків” Карл Краус, і те що вона викликала багато дискусій як під час пленарного засідання, так і під час всього наступного часу проведеного в м. Ужгород.
     Вразили думки Антала Я.В., студента магістратури ЗакДУ, який виступав з темою “Джерела права: проблеми розуміння”. Цікавими з міжнародного аспекту були доповіді, представлені студентами 4 курсу КУП НАН України Шурдуком Р.В. “Синергетичні принципи становлення громадського суспільства в Україні і світі” і Федоришиним О.О. “Міжнародно – правовий статус фізичної особи”.
     Що стосується проблем кримінального права, то вони були висвітлені Грековим С.В., студентом 2 курсу КУП НАН України: “Проблеми кримінальної відповідальності за виготовлення, зберігання підроблених грошей, державних цінних паперів чи білетів державної лотереї”, Козловською Г.М., студенткою 5 курсу КУП НАН України: “Проблеми забезпечення свідка у кримінальному судочинстві", Куляба М.Ю., студентка 4 курсу ЗакДУ: “Плюси та недоліки суду присяжних в Україні”, Литвин О.В., студентка 3 курсу КУП НАН України: “Минуле та сьогодення кримінальної відповідальності неповнолітніх”, Марчук Р.В., студент 1 курсу ЗакДУ: “Злочинність: історія та сучасність. Проблеми злочинності в Україні”, Міронкін О.В., студент 2 курсу КУП НАН України: “Проблеми пов’язані з незаконним обігом наркотичних засобів в Україні", Червак О.С., студент магістратури ЗакДУ: “Кримінально – правова характеристика тероризму”.
     Спочатку досить незрозумілою темою була підготовлена доповідь Кордюковою М.В., студенткою 5 курсу КУП НАН України: “Поняття шикани: історія і сучасність”, але за надані їй 15 хвилин, такий був регламент, вона спромоглася зробити свої міркування доступними для всіх учасників конференції.
     Студентом КУП НАН України Малишевим О.О. була розглянута тема: “Велика Яса Чингісхана” та проблеми її дослідження на сучасному етапі”. Питання з конституційного права було досліджено студентом 2 курсу ЗакДУ Логойдою І.І.: “Конституційний Суд України – заручник парламенту”.
     Особливий інтерес був пов'язаний з теоретичними працями, висвітленими студентом 2 курсу ЗакДУ Анишенцем О.О.: «Дія правових норм у часі» і студентом 2 курсу КУП НАН України Іваненком М.А.: «Проблеми взаємовідносин між політичними партіями в умовах парламентсько-президентської республіки».
     Всіх учасників конференції зацікавило питання, запропоноване до розгляду студентом магістратури ЗакДУ Логіним С.В.: «Застосування гіпносугестії та інших методів впливу тоталітарними сектами». Досить жваві обговорювання йшлися також і з теми обраної доповіді студентом 4 курсу ЗакДУ Дякуличем О.О.: «Принцип змагальності у цивільному судочинстві».
     Питання трудового права були сформульовані також з різних поглядів, а саме науково – теоретичному, і науково – практичному. Перше було викладено у доповіді студента 4 курсу КУП НАН України Косенко В.М.: «Проблеми правового регулювання охорони здоров’я громадян», друге – в праці студентки 4 курсу КУП НАН України Денисової A.М., в темі: «Як не схибити працівнику при укладанні трудового договору?».
     Розглядом даних питань закінчилося пленарне засідання, яке до речі, було заплановано закінчити о 18 годині, але через зміст обраних тем, зацікавленість всіх учасників конференції, наявність в сучасному законодавстві певних прогалин і прагнення молодих дослідників їх усунути, воно закінчилося лише на початку 10 години вечора.
     Організувати наукову конференцію, особливо на міжнародному рівні, є справа дуже відповідальна. Тому ми від імені усього студентства висловлюємо щиру вдячність і повагу до організаторів конференції. Вони доклали чимало зусиль для проведення її на високому рівні, з залученням багатьох студентів, які працюють в різних напрямках і в майбутньому будуть збагачувати як вітчизняну, так і за нашим твердим переконанням, міжнародну наукову думку в цілому.

Матеріал підготували:
студентка 4 курсу Денисова Анна,
та студентка 3 курсу Литвин Оксана

Фото
студента 4 курсу ЗакДУ
Грубого Федора

Фото на згадку перед відкриттям конференції

Збільшити Збільшити


 
З вітальним словом до учасників конференції

Збільшити Збільшити Збільшити


 
Вручення Ю.Л. Бошицькому подяки від Закарпатської обласної ради

Збільшити Збільшити


 
Доповіді студентів

Збільшити Збільшити Збільшити Збільшити Збільшити Збільшити


 
Кава-брейк

Збільшити


 
Продовження конференції

Збільшити Збільшити Збільшити

Збільшити Збільшити Збільшити

Збільшити
 

Фоторепортаж
про культурну програму конференції

     Досить яскравим і насиченим був наш останній день перебування на Закарпатті.
      В нас була екскурсійна програма, яка включала в себе відвідування Ужгородського і Невицького замків. Там студенти мали змогу дізнатися більше про історію краю, на власні очі побачити деякі привабливі місця і зрозуміти, що для того щоб осягнути весь західний регіон їм не вистачить не лише 1 дня, а й мабуть і тижня.
     Але не лише замки і мальовничі види із вікон автомобіля мали змогу вразити, а й зустріч з народним депутатом України Оніщуком М.В., яка пройшла в досить незвичній, можна сказати демократичній обстановці, на території «Казкової Поляни». Протягом даної бесіди «майбутнє юридичної науки», мало змогу поставити запитання до її «корифея» з приводу різних питань, які є актуальними на сьогодні не виключно з правового аспекту, а й взагалі з приводу найважливіших сфер життя держави в цілому.


Матеріал підготували:
студентка 4 курсу Денисова Анна,
та студентка 3 курсу Литвин Оксана

Фото
студента 4 курсу ЗакДУ
Грубого Федора

 

Підкріплюємося після конференції

Збільшити Збільшити 
Ужгородський замок
Збільшити Збільшити Збільшити Збільшити Збільшити Збільшити Збільшити Збільшити Збільшити Збільшити


 
Невицький замок

Збільшити Збільшити Збільшити Збільшити Збільшити Збільшити Збільшити Збільшити Збільшити Збільшити Збільшити Збільшити


 
На території "Казкової поляни" з народним депутатом України Оніщуком М.В.

Збільшити Збільшити Збільшити


 
У Мукачевому біля пам'ятника Кирилу і Мефодію

Збільшити


 
Проїжджаючи річку Уж

Збільшити Збільшити Збільшити 
 

Learning process

Contacts

Address:
Kyiv, str.
Dobrohotova 7A

Electronic address:
This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it
Tel. for information:
(044) 424-33-35
Helpline:
(044) 409-23-28