Рівненський Інститут Київського університету права

Home >> Academic Life >> Різне >> Міжнародний науковий семінар «Порівняльне правознавство: сучасний стан і перспективи розвитку»
Міжнародний науковий семінар «Порівняльне правознавство: сучасний стан і перспективи розвитку»

     25-29 квітня цього року на базі Таврійського національного університету імені М.І. Вернадського (м. Сімферополь) відбувся міжнародний науковий семінар «Порівняльне правознавство: сучасний стан та перспективи розвитку».
     Київський університет права НАН України вже традиційно виступив як організатором, так і спонсором цього семінару разом з Інститутом держави і права ім. В.М. Корецького, Таврійським національним університетом ім. В. І. Вернадського, Українською асоціацією порівняльного правознавства, українсько-грецьким журналом «Порівняльно-правові дослідження». Від нашого закладу в роботі семінару взяли участь в.о. ректора - Ю. Л. Бошицький та доцент кафедри держави і права Г. О. Швачка. Ю. Л. Бошицький привітав учасників семінару та презентував перед представниками юридичної науки з різних країн Київський університет права НАН України.
     Захід мав подвійний характер. З одного боку відбулась наукова конференція, з іншого – школа-практикум для молодих вчених і викладачів юридичних факультетів.
     Однією з основних форм роботи семінару були круглі столи, на яких жваво обговорювались проблеми сучасних наукових напрямків в теорії і методології порівняльного правознавства, трансформації і взаємодії правових систем сучасності. Також проходили презентації книг і журналів з порівняльного правознавства, теорії держави і права, міжнародного і європейського права.
     На окрему увагу заслуговують відкриті лекції (майстер-класи) видатних вчених з актуальних питань теорії і методології порівняльного правознавства, які покликані стати початком Української школи порівняльного правознавства, а саме лекції: Л. А. Луць «Типологізація сучасних правових систем світу», О. Ф. Скакун «Принцип єдності логічного та історичного методів в порівняльному правознавстві», Х. Н. Бехруза «Методологічні засади порівняльного правознавства». Власне бачення найбільш актуальних питань порівняльного правознавства на своїх майстер-класах продемонстрували представники російської компаративістики: М. Н. Марченко «Конвергенція романо-германського та англосаксонського права», А. Х. Саідов «Порівняльне правознавство та законотворчість», Р. А. Ромашов «Проблема спвіввідношення понять «право» і «закон» в контексті історичного та юридично-лінгвістичного аналізу».
     Наприкінці семінару його учасники отримали сертифікат Української асоціації порівняльного правознавства, підписаний її президентом, директором Інституту держави і права ім. В. М. Корецького, академіком НАН України Ю. С. Шемшученком.
     Конче важливо і актуально, що Київський університет права НАН України підтримує подібні заходи. Вважаємо, що участь в роботі семінару сприятиме науковому розвитку нашого закладу. Отримані під час роботи семінару нові знання, запозичений досвід буде успішно втілений в навчальному процесі Київського університету права НАН України.

Фоторепортаж

Збільшити Збільшити Збільшити

Збільшити Збільшити

Збільшити Збільшити

Збільшити Збільшити Збільшити

Збільшити Збільшити

Матеріал підготувала:
к.ю.н., доцент кафедри держави і права
Г. О. Швачка
 

Learning process

Contacts

Address:
Kyiv, str.
Dobrohotova 7A

Electronic address:
This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it
Tel. for information:
(044) 424-33-35
Helpline:
(044) 409-23-28