Рівненський Інститут Київського університету права

  • Ukrainian
  • English
Home >> About >> News >> В Рівненському інституті КУП НАНУ вшанували жертв голодоморів, запаливши свічку скорботи
В Рівненському інституті КУП НАНУ вшанували жертв голодоморів, запаливши свічку скорботи
    Директор Рівненського інституту КУП НАНУ Володимир Якимчук розповів, що День пам’яті жертв Голодоморів щорічно відзначається в Україні в четверту суботу листопада. Цьогоріч цей день припадає на 28 листопада.
    У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Утім, найжорстокішим був голод 1932-1933 років - геноцид українського народу, здійснюваний тоталітарним комуністичним режимом СРСР.
dsc_9238.jpg
dsc_9224.jpg
dsc_9228.jpg

    Ст. викладач кафедри гуманітарних дисциплін Рівненського інституту КУП НАНУ Ганна Дикун зазначила, що Голодомор – це геноцид Українського народу, вчинений комуністичним тоталітарним режимом з наміром знищити цілком чи частково українську національну групу. Ця кваліфікація випливає із Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року “Про запобігання злочину геноциду і покарання за нього”. Способом реалізації геноциду став штучний масовий голод, організований керівництвом комуністичної партії Радянського Союзу та Радянської України.
    Голодомор спричинив загибель мільйонів українців на території Української СРР і Кубані. Радянська влада злочинно замовчувала факт голоду як в Україні, так і закордоном. Моральний обов’язок держави та суспільства перед минулими та наступними поколіннями – вшановувати пам’ять жертв трагедії.
    Нашим спільним обов'язком є гідне вшанування вбитих голодом жертв комуністичного режиму. 28 листопада 2020 року о 16:00 всі українці можуть долучитися до акції «Запали свічку пам’яті». 


Videotour

Відеотур

Contacts

Address:
Kyiv, str.
Dobrohotova 7A

Electronic address:
This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it
Tel. for information:
(044) 424-33-35
Helpline:
(044) 409-23-28

Random Photo

Choose a convenient schedule of the library

Choose a convenient schedule of the library