Рівненський Інститут Київського університету права

  • Ukrainian
  • English
Home >> About >> News >> Студенти 3 курсу Рівненського інституту Київського університету права НАН України відвідали екскурсію
Студенти 3 курсу Рівненського інституту Київського університету права НАН України відвідали екскурсію
    Студенти 3 курсу Рівненського інституту Київського університету права НАН України відвідали екскурсію керівника та співзасновника громадської організації «Центр студій політики пам’яті та публічної історії «Мнемоніка», доктора політичних наук, професора РДГУ Гона М.М. на тему «Право на життя – найвища цінність. Досвід рівненської єврейської громади».
   Максим Мойсейович нагадав студентам, що життя людини належить до її природних прав і визнається чи не всіма державами світу найвищою соціальною цінність. Україна не є винятком, зокрема у ст. 3 Конституції зазначено, що «людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю».
_viber_2020-12-03_11-24-19.jpg
_viber_2020-12-03_11-24-15.jpg
 _viber_2020-12-03_11-23-56.jpg

    Проте не завжди життя людини і навіть окремої нації визнавалося найвищою цінністю. Приклади порушення цього міжнародного принципу не потрібно шукати деінде далеко і в сивій глибині віків, а достатньо повернутися в історію Рівного лиш на 80 років назад, коли у листопаді 1941 і липні 1942 рр. в урочищі Сосонки та на території м. Костопіль були вбиті десятки тисяч рівнян, винних не за вчинення тяжких злочинів згідно вироків судів, а лише через належність до єврейської нації. Також Гон М.М. розповів про функціонування єврейського гетто 1941-1942 рр. – місця примусового утримання євреїв. Студенти мали нагоду побачити споруди двох синагог, які збереглися донині на вул. Шкільній, але зараз використовуються як спортивний і торгові заклади. Цікавим для багатьох присутніх виявився і факт встановлення в Рівному «каменів спотикання», латунних табличок, присвячених жертвам нацизму: польській поетесі Зузанні Гінчанці, Праведнику народів світу Якову Сухенку, родині Круликів та отцеві Володимиру Мисечку.
    Адміністрація Рівненського інституту КУП НАН України вдячна Громадській організації «Центр студій політики пам’яті та публічної історії «Мнемоніка» та доктору політичних наук, професору РДГУ Гону М.М. за участь у проведенні пізнавальної та актуальної екскурсії та сподівається на плідну співпрацю під час наступних заходів навчального закладу.


 


Videotour

Відеотур

Contacts

Address:
Kyiv, str.
Dobrohotova 7A

Electronic address:
This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it
Tel. for information:
(044) 424-33-35
Helpline:
(044) 409-23-28

Random Photo

Choose a convenient schedule of the library

Choose a convenient schedule of the library