Рівненський Інститут Київського університету права

Home >> About >> News >> «Громадянське суспільство – суспільство вільних, рівних, економічно незалежних людей»
«Громадянське суспільство – суспільство вільних, рівних, економічно незалежних людей»

(в рамках проведення на державному рівні «Тижня громадянського суспільства» та до Міжнародного дня демократії)

 

У Рівненському інституті Київського університету права НАН України продовжуються заходи в рамках проведення на державному рівні «Тижня громадянського суспільства». Так, 15 вересня 2023 року спільно з  Рівненським обласним краєзнавчим музеєм відбувся захід «Громадянське суспільство – суспільство вільних, рівних, економічно незалежних людей».

               1_2.jpg 3_2.jpg

У конференцзалі зібралися викладачі й студенти Рівненського інституту та працівники музею.

                 2_3.jpg4_2.jpg

Іван Вєтров, директор Рівненського інституту КУП НАН України, розповів про важливість інституту демократії та перспективи його подальшого розвитку,  про громадянське суспільство і яка роль у ньому належить правовій державі, про функції громадянського суспільства. Він підкреслив: «Демократія має давні історичні традиції і український народ споконвічно тяжів до свого волевияву. Прикладом тому є козацьке народовладдя, зокрема й устрій Запорізької Січі, що базувався на принципах козацької демократії. Разом з тим, сучасна Україна хоч і вибудовує свій демократичний устрій, - все ще має багато недоліків, над якими саме теперішнім студентам, а майбутнім законотворцям, прийдеться працювати. Тому роль кожного значима, особливо роль сучасних захисників, які боронять кордони та демократичні  принципи Української Держави супроти тоталітарного рашистського режиму».

5_2.jpg6_2.jpg7_2.jpg

Історичний екскурс в основи української демократії зробив к.ю.н., завідувач кафедри спеціальних юридичних дисциплін Віктор Ткачук викладачі закладу. На філософських аспектах зупинилася Стефанія Українець; про ключову роль загальнолюдських та християнських цінностей в побудові демократії наголосив Андрій Холоденко; своїми  думками про демократію, здобутки й недоліки поділився старший науковий співробітник відділу історії музею Дмитро Петрик.

8_1.jpg9_1.jpg
                                                            10_1.jpg

Опісля активно дискутували та наводили власні приклади студенти Інституту права про те, чи є наше суспільство вільних, рівних, економічно незалежних людей; про те, що заважає розвитку демократії.

Спікери заходу акцентували увагу, що проведення таких заходів сьогодні надзвичайно корисне для студентів, бо ж усі вони в недалекому майбутньому братимуть безпосередню участь у розбудові нашої країни.

11_1.jpg 

Learning process

Contacts

Address:
Kyiv, str.
Dobrohotova 7A

Electronic address:
This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it
Tel. for information:
(044) 424-33-35
Helpline:
(044) 409-23-28